7 Ιουνίου 2019

Μια βραδιά αφιερωμένη αποκλειστικά στους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης! Μια βραδιά αποχαιρετισμού με συγκίνηση , δάκρυα, χαμόγελα και χορό!

Μετά τις ευχές της διευθύντριας  κυρίας  Μαρίας  Σκόμπα ακολούθησε ένα βίντεο, δώρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, με συνεντεύξεις των μαθητών/τριών. Κατά τη διάρκεια του βίντεο τα παιδιά επενέβαιναν λέγοντας τις σκέψεις, τα συναισθήματα, τα όνειρά τους!

Συνεχίστηκε με την προβολή ενός άλλου βίντεο ,που ετοιμάστηκε με πολλή αγάπη από τους δασκάλους της ΣΤ΄ τάξης, κυρία Αντωνακούδη Αγγέλικα και κύριο Βασίλη Τσούνη, με τις κοινές δράσεις των δύο τμημάτων της φετινής χρονιάς αλλά και με κάποιες ομαδικές φωτογραφίες από την Α΄ τάξη μέχρι και την Ε΄ τάξη των μαθητών.

Συγκίνησε και έφερε δάκρυα στα μάτια το τραγούδι του αποχωρισμού του σχολείου!

Στο τέλος ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασε στα παιδιά αναμνηστικά δώρα  και παγωτά . Η εκδήλωση τελείωσε με φαγητό, μουσική , χορό  που επιμελήθηκαν οι γονείς των μαθητών/τριών της ΣΤ΄τάξης!

Καλό καλοκαίρι και     ?δώστε στα όνειρα φτερά?

ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ