Τα Ανοιχτά Σχολεία
του δήμου Αθηναίων
επιστρέφουν!

ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΡΟΑΥΛΙΑ

Μπορεί οι καλοκαιρινές διακοπές να τελείωσαν και η θερινή ραστώνη να έδωσε τη θέση της στην απαιτητική καθημερινότητα, όμως στα Ανοιχτά Σχολεία του δήμου Αθηναίων η ανεμελιά και η ξεγνοιασιά ρέουν άφθονες.

Λίγο πριν επιστρέψει ανανεωμένο με ένα ολοκαίνουργιο πρόγραμμα δωρεάν δραστηριοτήτων, το αγαπημένο πρόγραμμα του δήμου Αθηναίων ανοίγει τις πόρτες 10 σχολικών κτιρίων, απ? τα συνολικά 25 που θα ενταχθούν στο πρόγραμμα τον φετινό χειμώνα, για όλα τα απογεύματα του Σεπτέμβρη.

Αν μένεις στα Πατήσια, στην Κυψέλη, στο Νέο Κόσμο, στη Πλατεία Βάθης, στη Γκράβα, στα Πετράλωνα, στο Γουδή, στον Κολωνό ή στου Γκύζη, ένα σχολείο της γειτονιάς σου θα είναι ανοιχτό καθημερινά από τις 4 το απόγευμα μέχρι τις 9:30 το βράδυ όλο τον Σεπτέμβρη σαν χώρος συνάντησης για τους ενήλικες και ελεύθερου παιχνιδιού για τους μικρούς κατοίκους, με φύλαξη, καθαριότητα και ασφάλεια.

Γνώρισε τα Ανοιχτά Προαύλια εδώ!

ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Την περσινή χρονιά οι γειτονιές της Αθήνας συντονίστηκαν στον ρυθμό των Ανοιχτών Σχολείων μετρώντας 215 δωρεάν δραστηριότητες και13.824 συμμετέχοντες.

Το νέο, ανανεωμένο πρόγραμμα της φετινής σεζόν φέρει έναν πρωτότυπο και αναμορφωμένο χαρακτήρα. Παλιοί και νέοι συνεργάτες, ανατρεπτικές ιδέες, 7 νέα σχολεία σε 7 καινούργιες γειτονιές και φρέσκες δραστηριότητες που καλύπτουν ένα ευρύ φάσμα ενδιαφερόντων και ηλικιακών ομάδων, φιλοδοξούν να δημιουργήσουν «σταθερά ραντεβού» στα 25 Ανοιχτά Σχολεία.

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017

το νέο πρόγραμμα δράσεων αποκαλύπτεται!

Μπες στο www.athensopenschools.gr

και κατοχύρωσε την εγγραφή σου!

#OLOISTASXOLEIA

Δευτέρα 2 Οκτωβρίου τα Ανοιχτά Σχολεία ξεκινούν το νέο τους πρόγραμμα και σας περιμένουν!

ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ "ΑΝΟΙΧΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ"