ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ-ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΠΑΡΕΛΑΣΗ

16Η, 27Η και 28Η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

Δοκιμαστική παρέλαση

Τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017, στο Στάδιο του Εθνικού Γυμναστικού Συλλόγου, πραγματοποιήθηκε η δοκιμαστική μαθητική παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου.

Το σχολείο μας συμμετείχε με τη συνοδεία και την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κυρίας Ιωάννας Αγγελή και τους μαθητές-τριες της ΣΤ΄τάξης : τη σημαιοφόρο Κραββαρίτη Μαρία και τους παραστάτες Γιανναρίδη Γεωργία, Χαλίλι Ρούντικα, Κουραβάνα Μαρία, Μπιτχαβά Δημήτρη και Μαργέτη Ζωή.

Κατάθεση στεφάνου

Με το πέρας της σχολικής εορτής για την «28η Οκτωβρίου», οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης, υπό το πρόσταγμα της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κας Ιωάννας Αγγελή και τη συνοδεία της Διευθύντριας του σχολείου κας Μαρίας Σκόμπα, της υπεύθυνης εκπαιδευτικού της τάξης κας Δήμητρας Καργιαμπά, καθώς και τη συνοδεία των γονέων, κατευθύνθηκαν στο μνημείο Κανάρη για την κατάθεση στεφάνου. Μετά την κατάθεση ακολούθησε ενός λεπτού σιγή και ακούστηκε ο Εθνικός Ύμνος προς τιμή των αγωνιστών της πατρίδας μας.

Παρέλαση στο Σύνταγμα

Την 28η Οκτώβρη, η σημαιοφόρος, οι παραστάτριες και ο παραστάτης, με τη συνοδεία και το πρόσταγμα της κυρίας Ιωάννας Αγγελή, την παρουσία της διευθύντριας του σχολείου και της υπεύθυνης εκπαιδευτικού της τάξης, εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο μας στη μαθητική παρέλαση στο Σύνταγμα. Με βήμα σταθερό και περήφανο και κάτω από τα θερμά χειροκροτήματα του κόσμου που παραβρέθηκε στην παρέλαση, προσέφεραν συγκίνηση στα μάτια των γονέων τους.