Πέμπτη 18 Ιανουαρίου 2018

Την Πέμπτη, 18 Ιανουαρίου, είχαμε την πατροπαράδοτη κοπή της πίτας για να μας έρθει καλά ο καινούριος χρόνος. Οι βασιλόπιτες κόπηκαν στις τάξεις με την εποπτεία των δασκάλων και στους τυχερούς απονεμήθηκαν όμορφα και χρηστικά δώρα, τα οποία προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας και στους οποίους αξίζει ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά τους όλα αυτά τα χρόνια.

Παράλληλα, έγινε η κοπή της πίτας για τους συναδέλφους και το υπόλοιπο προσωπικό του Σχολείου μας. Κάτοχος του φλουριού αυτή τη χρονιά, αναδείχτηκε ο συνάδελφος καθηγητής των ΤΠΕ κύριος Δελημάρης Κώστας, στον οποίο χαρίστηκε ένα αναμνηστικό δώρο κι αυτό από τον Σύλλογο Γονέων.

Ευχόμαστε τόσο οι μαθητές μας όσο και οι δάσκαλοί τους να είναι πάντα τυχεροί στη ζωή τους!