Πέμπτη, 7 Ιουνίου 2018

Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, όταν την Πέμπτη, 7 Ιουνίου 2018, η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Αθηναίων έκανε ξανά την εμφάνισή της μετά από αρκετό καιρό, στον χώρο του σχολείου μας. Με σύμμαχο τον υπέροχο καλοκαιρινό καιρό, οι μουσικοί της μπάντας παρουσίασαν με μπρίο και κέφι τα μουσικά τους όργανα, ο μοναδικός μαέστρος έδωσε το σύνθημα να ξεκινήσει η μουσική και -φυσικά- διασκεδάσαμε με την ψυχή μας υπό τους ήχους γνωστών αγαπημένων κομματιών από διάφορες παιδικές σειρές, κινηματογραφικές ταινίες και αντιπροσωπευτικά κομμάτια από μουσικές άλλων χωρών, ενώ νοσταλγήσαμε εποχές αθωότητας που σίγουρα θα θέλαμε να ξαναζήσουμε.

Μέσα από την καρδιά μας λοιπόν, ευχαριστούμε τη Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Αθηναίων για το υπέροχο αυτό μουσικό διάλειμμα που μας προσέφερε λίγο πριν από τις καλοκαιρινές διακοπές.