Πέμπτη 20  Δεκεμβρίου 2018

Την Πέμπτη 20/12, λίγο πριν κλείσει το σχολείο μας για τις γιορτές, οι μικροί μας μαθητές με τη συνοδεία της εκπαιδευτικού μουσικής του σχολείου μας, κας Αντωνίας Μίχου, πραγματοποίησαν χριστουγεννιάτικη συναυλία στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου στην Κυψέλη.

Μετά τον καθιερωμένο εκκλησιασμό πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων, τα παιδιά, ανά δύο τάξεις, τραγούδησαν κάλαντα και χριστουγεννιάτικες μελωδίες υπό την διεύθυνση της κυρίας Μίχου, η οποία τα συνόδευε με το αρμόνιο της. Τις μεγαλύτερες τάξεις συνόδευε ο ήχος ακουστικών κιθάρων, που έπαιζαν τρεις μαθητές της Στ΄ τάξης.

Τη γλυκιά και ζεστή αυτή συναυλία παρακολούθησαν συγκινημένοι οι συγγενείς των μαθητών μας, ενώ με τη λήξη της,οι ιερείς του ναού δώρισαν σε όλα τα παιδιά μολύβια και γόμες για τη συμμετοχή τους.