Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024, το σχολείο μας τίμησε την Εθνική Επέτειο  της 25ης Μαρτίου 1821 με εορταστικές εκδηλώσεις.
Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων άνοιξαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ' τάξης με το τροπάριο "Υπερμάχω Στρατηγώ". Ακολούθησε η  έπαρση της σημαίας με τον Εθνικό Ύμνο και εν συνεχεία ο ορισμός του σημαιοφόρου/παραστατών και η παράδοση της σημαίας από τον διευθυντή του σχολείου κο Σπυρίδωνα Σαγιάννη και του διακριτικού σήματος του σχολείου από την υποδιευθύντρια κα Χριστίνα Ζαβρίδου.
Οι εκδηλώσεις συνεχίστηκαν με παραδοσιακούς χορούς από τα παιδιά της ΣΤ' και ολοκληρώθηκαν με βιντεοπροβολές και μουσικοθεατρικά δρώμενα εντός των αιθουσών από όλους τους μαθητές και τις  μαθήτριες των τάξεων.
Την Κυριακή 24 Μαρτίου ο σημαιοφόρος και οι παραστάτριες της ΣΤ' τάξης με τη συνοδεία και καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κας Ιωάννας Αγγελή, παρευρέθηκαν στο Σύνταγμα για τη μαθητική παρέλαση, όπου με άρτιο βηματισμό και συναισθηματική αφοσίωση εκπροσώπησαν το σχολείο μας.