Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2017

Η γιορτή που παρουσιάστηκε από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β΄ τάξης οργανώθηκε από την κυρία Κατερίνα, υπεύθυνη εκπαιδευτικό της Β΄ τάξης.

Το θέμα της γιορτής, αν και αφορούσε την Πρωτοχρονιά και τον Άγιο Βασίλη, διακρίθηκε για την πρωτοτυπία και την επικαιρότητά του διότι αναφερόταν σε έννοιες πανανθρώπινες όπως είναι η ειρήνη, η φιλία και η αγάπη.

Πριν από τη γιορτή οι μαθητές και οι μαθήτριες ντύθηκαν με τις στολές τους και περίμεναν υπομονετικά τους προσκαλεσμένους. Όταν έφτασε η στιγμή της έναρξης όλοι και όλες βρίσκονταν στις θέσεις τους. Οι μικροί ηθοποιοί απέδωσαν τους ρόλους με ιδιαίτερη ικανότητα και χειροκροτήθηκαν από τους παρευρισκόμενους γονείς και συγγενείς.

Μπράβο στα παιδιά και την εκπαιδευτικό τους.