ΣΤΟΛΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΔΕΝΡΑ ΤΗΣ ΦΩΚΙΩΝΟΣ ΝΕΓΡΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ

Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2017

Πήραμε το χαμόγελό μας!

Πήραμε τη Χριστουγεννιάτικη διάθεσή μας!

Πήραμε τις Χριστουγεννιάτικες κατασκευές μας!

και κατηφορίσαμε, εκπαιδευτικοί και παιδιά, για να στολίσουμε γιορτινά τα δένδρα στη Φωκίωνος Νέγρη.

Ο χώρος που δόθηκε στο Σχολείο μας ήταν η μικρή πλατεία μπροστά από την καφετέρια mistral. Εκεί μας υποδέχθηκε η κα Ναούμ, από το κατάστημα οπτικών της περιοχής, και η οποία ανήκει στην ομάδα FOCUS ON FOKIONOS.

Στη δράση συμμετείχαν:

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης με τη δασκάλα τους κα Αντωνακούδη Αγγέλικα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ1΄ τάξης με τη δασκάλα τους κα Τσιριγώτη Ζωή.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ2΄ τάξης με τη δασκάλα τους κα Ζαβρίδου Χριστίνα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης με τη δασκάλα τους κα Καργιαμπά Δήμητρα.

Τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς συνόδευσαν η Διευθύντρια του Σχολείου κα Σκόμπα Μαρία και η εκπαιδευτικός του Τμήματος Ένταξης κα Ευαγγελία Λιάπη.

Τα δένδρα της Φωκίωνος Νέγρη μας περίμεναν και φέτος υπομονετικά. Φωνές, μία σκάλα για τα ψηλά σημεία των δένδρων και ο Χριστουγεννιάτικος στολισμός άρχισε!

Οι φωτογραφίες δεν έλειψαν, γιατί μαζί μας είχαμε και τους φωτογράφους του Σχολείου, που δεν είναι άλλοι από τους γονείς μαθητών/τριών και οι οποίοι μας συνόδεψαν, όπως κάθε χρόνο, σε αυτή τη δράση.

Στο τέλος του στολισμού των δένδρων, τα παιδιά ήπιαν χυμό και έφαγαν σοκολατάκια τα οποία ήταν προσφορά των καταστηματαρχών από την καφετέρια mistral και την μπυραρία beer tales. Τους ευχαριστούμε για την προσφορά και τη φιλοξενία τους.

Ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα σε όλους και όλες!