CHRISTMAS FACTORY-Η ΕΠΕΛΑΣΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ

Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2019

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2019 μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί επισκέφθηκαν την ΤΕΧΝΟΠΟΛΗ του Δήμου Αθηναίων και παρακολούθησαν τη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση με τίτλο: «ΤHE CHRISTMAS FACTORY-Η ΕΠΕΛΑΣΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ». Τα μικρά ξωτικά ετοίμασαν φαντασμαγορικά σκηνικά, ευφάνταστα παιχνίδια και θεατρικές παραστάσεις στον εντυπωσιακά και χριστουγεννιάτικα διαμορφωμένο χώρο.

Οι φωτογραφίες που ακολουθούν παρουσιάζουν στιγμές από την επίσκεψη στην ΤΕΧΝΟΠΟΛΗ.

Α. ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΠΟΛΗΣ-ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ-ΩΡΑ ΓΙΑ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ

Β. ΤΟ ΑΡΧΗΓΕΙΟ ΤΟΥ ΑΗ –ΒΑΣΙΛΗ

Τα ξωτικά υποδέχτηκαν στο ταχυδρομείο του Άη Βασίλη τους μαθητές/τις μαθήτριες. Εκεί τα παιδιά έγραψαν το γράμμα τους και είτε το έριξαν σε ένα από τα κόκκινα κουτιά του ταχυδρομείου είτε το παρέδωσαν στον ίδιο τον Άη Βασίλη που τους περίμενε όλους στην μεγάλη του αίθουσα για αναμνηστικές φωτογραφίες.

Γ. ΣΧΟΛΗ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΙΑΣ

Στην Σχολή Ταχυδακτυλουργίας τα παιδιά διασκέδασαν με τα ταχυδακτυλουργικά κόλπα από τον ταχυδακτυλουργό του ChristmasFactory.

Δ. ΩΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί ανέβηκαν στο καρουζέλ, έπαιξαν με τα συγκρουόμενα αυτοκινητάκια και απόλαυσαν τη βόλτα γύρω από το χώρο της ΤΕΧΝΟΠΟΛΗΣ με το τρενάκι.

Μικροί και μεγάλοι διασκέδασαν και χάρηκαν τα δρώμενα στη χριστουγεννιάτικη επίσκεψη.