Την Τετάρτη 10 Απριλίου 2024, καλωσορίσαμε στο σχολείο μας τη συγγραφέα Εύη Ραχάλ για να παρουσιάσει στα παιδιά της Β' τάξης το βιβλίο της " Ο Δημήτρης και ο Ταρζάν- θα με πάρεις μαζί σου;". Τη συγγραφέα υποδέχτηκαν ο διευθυντής του σχολείου κος Σαγιάννης και η υποδιευθύντρια κα Ζαβρίδου καθώς και η δασκάλα της τάξης κα Χειμώνα με την εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κα Αγγελή. Την πιο θερμή υποδοχή έκαναν τα παιδιά της Β' με δύο υπέροχα τραγούδια. Ο ξεχωριστός τρόπος παρουσίασης της κας Ραχάλ ταξίδεψε τους μαθητές και τις μαθήτριες σε τόπους ονειρικούς και φανταστικούς, σε τόπους συναισθημάτων. Τα παιδιά έπλασαν τις δικές τους ιστορίες και έμαθαν για τη δύναμη της φιλίας και της αγάπης, τα απρόοπτα και τις δυσκολίες της ζωής καθώς και το πώς γράφεται ένα βιβλίο και τι χρειάζεται ένας συγγραφέας για να γράψει. Στο τέλος της παρουσίασης, τα παιδιά προσέφεραν στη συγγραφέα τις ζωγραφιές τους παρουσιάζοντας τους δικούς τους λόγους έμπνευσης. Ακολούθησαν φωτογραφίες, αυτόγραφα, αγκαλιές και πολλή πολλή συγκίνηση. Την παρουσίαση παρακολούθησε και η εκπαιδευτικός ΖΕΠ κα Μαρία Καράπαπα. Ευχαριστούμε την κα Ραχάλ για την τόσο ευγενική και όμορφη επίσκεψή της στο σχολείο μας!