Αγαπητοί, Αγαπητές,

Το πρόγρα??α  "Σχολεία Ανοιχτά στην προστασία του Κλί?ατος και στην Εξοικονό?ηση της Ενέργειας, Αθήνα - Βερολίνο" σας προσκαλεί στην εκδήλωση Girl?s Day: Ανακαλύψτε τα πράσινα επαγγέλματα από κοντά, που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 10 Ιουνίου 2019, στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος.

Η εκδήλωση οργανώνεται στο πλαίσιο του προγράμματος GR?DUCATION σε συνεργασία με τον Οργανισμό Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Ο.Α.Ε.Δ.) και την υποστήριξη της Γερμανικής Πρεσβείας και άλλων Ελληνικών και Γερμανικών Φορέων.

Στο δεύτερο σκέλος της εκδήλωσης, θα πραγματοποιηθεί workshop επίδειξης των οργάνων μέτρησης του προγράμματος, καλώντας σε ένα βιωματικό εργαστήριο τους συμμετέχοντες να λειτουργήσουν ως νέοι ενεργειακοί επιθεωρητές.

Επιπλέον, οι επισκέπτες μέσα από βιωματικά εργαστήρια θα έχουν την ευκαιρία να πειραματιστούν με την ηλιακή και την αιολική ενέργεια, την τεχνολογία smart Home και την εικονική πραγματικότητα αλλά και να ενημερωθούν για τις ευκαιρίες επαγγελματικής σταδιοδρομίας και εκπαίδευσης στον τομέα των πράσινων τεχνολογιών.

Σας στέλνουμε την αφίσα της εκδήλωσης,  καθώς και την πρόσκληση προς τους γονείς των μαθητών προκειμένου να παρευρεθούν στην εκδήλωση.

Ηλεκτρονική Δήλωση Συμμετοχής

Πρόγραμμα Εκδήλωσης

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα:

www.dual.com.gr/graeducation/