45ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Α Θ Η Ν Ω Ν

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

Οι εγγραφές για φοίτηση στην Α΄ τάξη κατά το σχολικό έτος 2016 ? 2017 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως και 20 Ιουνίου 2016, τις εργάσιμες ημέρες από 08.30 έως 10.00 και από 13.15 έως 14.00. Στην Α΄ τάξη θα φοιτήσουν όσα παιδιά έχουν γεννηθεί το 2010.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου (αναζητείται αυτεπάγγελτα από το Σχολείο).

2. Υπεύθυνη Δήλωση, η οποία θα συμπληρωθεί κατά την εγγραφή, προκειμένου να καταστεί δυνατή η αυτεπάγγελτη αναζήτηση του Πιστοποιητικού Γέννησης.

3. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

4. Αποδεικτικό στοιχείο, από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/μαθήτριας. (Λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ, κινητής τηλεφωνίας, συμβόλαιο αγοράς ή ενοικίασης οικίας και το οποίο θα φέρει το όνομα ενός εκ των γονέων του).

5. Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου (εκδίδεται από το νηπιαγωγείο που φοιτά το νήπιο κατά το τρέχον σχολικό έτος).

6. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Το έντυπο δίνεται από το Σχολείο).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τo Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή μπορεί να κατατεθεί στο Σχολείο έως 10 Σεπτεμβρίου 2016.

Για τυχόν εγγραφές οποιαδήποτε άλλη ώρα και εντός του εργασιακού ωραρίου του Σχολείου (08:00 ? 14:00), κατόπιν συνεννόησης με τη Δ/ντρια του Σχολείου τηλ. 210 86 75 226

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΜΑΡΙΑ ΣΚΟΜΠΑ