ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 στις 8:30 το πρωί, οι πόρτες του σχολείου μας άνοιξαν και πάλι για τους μικρούς μας μαθητές, καλωσορίζοντάς τους σε μια ακόμα δημιουργική σχολική χρονιά.

Πριν τον αγιασμό, πραγματοποιήθηκε τρισάγιο για τον πολυαγαπημένο μας μαθητή Δημήτρη Κατσαούνο, που δεν είναι πια κοντά μας.

Ακολούθησε ο αγιασμός των μαθητών, του διδακτικού μας προσωπικού και των αιθουσών ? παρουσία της Προέδρου Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Αθηναίων, κας Ελένης Μεγαλοοικονόμου - και γίνανε οι πρώτες ανακοινώσεις από τη διευθύντρια του σχολείου μας κα Μαρία Σκόμπα, η οποία αφού καλωσόρισε τα παιδιά και τους γονείς, ενημέρωσε για την κατανομή των τάξεων και μίλησε για τους κανονισμούς λειτουργίας της σχολικής μας μονάδας.

Η μέρα έκλεισε δίνοντας ραντεβού με τους μικρούς μαθητές για τις 12 του Σεπτέμβρη, ώστε να ξεκινήσουμε με χαμόγελο και όρεξη τα μαθήματα της νέας σχολικής χρονιάς.