45ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ  ΣΧΟΛΕΙΟ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε, σχετικά με τις δραστηριότητες και τη λειτουργία του σχολείου κατά το μήνα Δεκέμβριο, για τα ακόλουθα:

1. 7 Δεκεμβρίου 2017, ημέρα Πέμπτη: το Σχολείο θα είναι κλειστό λόγω συμμετοχής των εκπαιδευτικών του σχολείου στη ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ του Συλλόγου Εκπαιδευτικών «ΑΘΗΝΑ» και στις εκλογές ανάδειξης Δ.Σ.
  2. 19 Δεκεμβρίου 2017, ημέρα Τρίτη: Επίδοση Ελέγχων Α΄ τριμήνου ? Ενημέρωση Γονέων όλου του Σχολείου σύμφωνα με το κάτωθι πρόγραμμα:

ΤΡΙΤΗ 19/12/2017

κα Καργιαμπά Δήμητρα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων θα ενημερώσουν τους γονείς στο Γραφείο Συλλόγου Διδασκόντων.

Το Σχολείο, την ημέρα επίδοσης ελέγχων-ενημέρωσης γονέων, λειτουργεί κανονικά, υλοποιώντας το πρωινό και το απογευματινό πρόγραμμά του.

1. 21 Δεκεμβρίου 2017, ημέρα Πέμπτη: Τα παιδιά θα παρακολουθήσουν την παράσταση με τίτλο «Δον Κιχώτης», στο θέατρο ΠΑΛΛΑΣ. Το αφηγηματικό νήμα ξετυλίγει ένας θίασος πλανόδιων θεατρίνων, που ερμηνεύει τα επεισόδια του μυθιστορήματος διαπλέκοντας την πραγματικότητα με το όνειρο, όπως ο ήρωας. Με κωμική διάθεση και πολλή μουσική, η παράσταση ξεδιπλώνει ένα φαντασμαγορικό θέαμα, καθώς ο Κιχώτης και ο πιστός του ιπποκόμος μάχονται για τη δόξα και την ιδανική αγάπη, αντιμέτωποι με γιγάντιους ανεμόμυλους και αλλόκοτα τέρατα, με φόντο επιβλητικά παλάτια, μυστικές σπηλιές και παραμυθένια τοπία.
  2. 22 Δεκεμβρίου 2017, ημέρα Παρασκευή: Eκκλησιασμός του Σχολείου, στον Ι.Ν. Αγίου Αθανασίου, σύμφωνα με το πρόγραμμα λειτουργιών του ανωτέρω Ιερού Ναού. Ο εκκλησιασμός θα πραγματοποιηθεί το πρώτο δίωρο λειτουργίας του σχολείου.

Το Ολοήμερο-απογευματινό πρόγραμμα του σχολείου θα λειτουργήσει κανονικά.

1. Το σχολείο θα διακόψει τη λειτουργία του για τις εορτές των Χριστουγέννων, την Παρασκευή, 22 Δεκεμβρίου 2017 και θα επαναλειτουργήσει τη Δευτέρα,

8 Ιανουαρίου 2018.

1. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΑΝΟΙΧΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ»

Το σχολείο θα είναι κλειστό για το πρόγραμμα «ΑΝΟΙΧΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ» στις 25 & 26 Δεκεμβρίου, 1η Ιανουαρίου 2018, 6 Ιανουαρίου 2018.

Τη χρονική περίοδο 23/12/2017 έως 7/1/2018 στο σχολείο δε θα υλοποιούνται δράσεις αλλά το προαύλιο θα είναι ανοιχτό για παιχνίδι εκτός από τις προαναφερόμενες επίσημες αργίες.

Ευχόμαστε χαρούμενες και οικογενειακές γιορτές

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ