Με ενέργειες του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας ο παραγωγός εσπεριδοειδών εκ Ναυπλίου, Γραμματέας της Ε' λαϊκής αγοράς της περιοχής μας και Ταμίας της Πανελλαδικής Ομοσπονδίας Παραγωγών Πωλητών Λαϊκών Αγορών κ. Τάκης Δωρής, από τον Δεκέμβριο και κάθε Παρασκευή προσφέρει δύο κλούβες με μανταρίνια-πορτοκάλια για τους μαθητές/τις μαθήτριες του σχολείου μας και μεριμνά ώστε ενίοτε να παίρνουμε και άλλα φρούτα (μήλα-μπανάνες) από άλλους παραγωγούς. Τα φρούτα παραλαμβάνονται από τη λαϊκή αγορά από μέλη του Δ.Σ. και μεταφέρονται στο σχολείο μας προκειμένου να διανεμηθούν στους μαθητές και τις μαθήτριες στα διαλείμματα.

Το παραπάνω άρθρο αναδημοσιεύεται από την ιστοσελίδα του Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας.