ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

45ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

Οι εγγραφές θα γίνουν από 15 έως και 29 Μαου 2020

και αφορούν μαθητές/τριες που γεννήθηκαν

από 1-1-2014 έως και 31-12-2014.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1.ΑΙΤΗΣΗ ΓΟΝΕΑ-ΚΗΔΕΜΟΝΑ (δίνεται από το σχολείο)

2.ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

1. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ (αναζητείται από το σχολείο) ή ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΕΝΝΗΣΗΣ για τους αλλοδαπούς μαθητές επίσημα μεταφρασμένη.

4.ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ (προβλεπόμενα εμβόλια).

5.ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ (λογαριασμός ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ ή εκκαθαριστικό εφορίας ή συμβόλαιο ενοικίασης)

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) (συμπληρωμένο από τον/την παιδίατρο. Μπορείτε το έγγραφο να το ζητήσετε από το σχολείο ή να το κατεβάσετε από την ιστοσελίδα:

1. Δήλωση εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα (προαιρετικό)

Δικαιολογητικά εγγραφής:

• Βεβαίωση εργασίας των γονέων από το φορέα εργασία τους.
  • Κάρτα ανεργίας (στην περίπτωση που είναι άνεργοι)
  • Βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ή πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους για τους ελεύθερους επαγγελματίες ή αυτοαπασχολούμενους.
  • Μπορείτε τη δήλωση για την εγγραφή στο Ολοήμερο πρόγραμμα να τη ζητήσετε από το σχολείο ή να την κατεβάσετε από την ιστοσελίδα:

Παρακαλείσθε και προκειμένου να αποφευχθεί οποιαδήποτε ταλαιπωρία σας, όπως  έχετε έτοιμο τον πλήρη φάκελο των δικαιολογητικών ή σε αντίθετη περίπτωση να υφίσταται τεκμηριωμένος λόγος για την απουσία οποιουδήποτε εκ των δικαιολογητικών. Διευκρινίζουμε ότι στα πλαίσια πρόληψης και διασφάλισης της δημόσιας υγείας οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται αυστηρά με ραντεβού κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης.

Η Διευθύντρια του σχολείου θα δέχεται για εγγραφές τους γονείς-κηδεμόνες κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης και ώρες από 09:00 π.μ.  έως και 12:30 μ.μ.

Τηλέφωνο επικοινωνίας:210 86 75 226

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ