45ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι Εγγραφές για την  Α΄  Δημοτικού θα πραγματοποιηθούν  από 01 μέχρι 20 Μαρτίου 2022Για τη σχολική χρονιά  2022-2023 θα εγγραφούν τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως 31-12-2016.

Δικαιολογητικά για την εγγραφή:

• Πιστοποιητικό Γέννησης (αναζητείται από το σχολείο) ή Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης (για τους αλλοδαπούς μαθητές, επίσημα μεταφρασμένη)
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  • Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού και φωτοτυπία της σελίδας με τα εμβόλια.
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.). (Δίνεται από το Σχολείο και συμπληρώνεται από παιδίατρο με ευθύνη του Γονέα/ Κηδεμόνα.)
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η Διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Λογαριασμός ΔΕΚΟ (Δ.Ε.Η., Ο.Τ.Ε. ή Ε.Υ.Δ.Α.Π.) ή μισθωτήριο κατοικίας, ή εκκαθαριστικό Εφορίας.)
  • Δήλωση Εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα (προαιρετική, δίνεται από το σχολείο)

ΩΡΕΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ : ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ  9:15 ΜΕΧΡΙ  12.00 με τηλεφωνικό ραντεβού

Η προσέλευση στο χώρο του Σχολείου θα γίνεται με τηλεφωνικό ραντεβού και θα τηρούνται όλα τα μέτρα υγιεινής και ασφάλειας για τον ιο covid19.

Πληροφορίες για τις εγγραφές στην  Διεύθυνση  του Σχολείου.

τηλ.: 2108675226       Αθήνα, 24-  2  - 2021