45ο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα, 19 Σεπτεμβρίου 2016, η λειτουργία του ημερήσιου προγράμματος του σχολείου διαμορφώνεται προσωρινά ως ακολούθως:

• Οι τάξεις Α΄, Β΄, Γ΄ & Δ΄ τις ημέρες Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη τελειώνουν τα μαθήματα στις 13.15΄ ενώ την Παρασκευή στις 12.25΄.
  • Οι τάξεις Ε΄ και ΣΤ΄ τις ημέρες Δευτέρα & Τρίτη τελειώνουν τα μαθήματα στις 13.15΄ ενώ τις ημέρες Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή στις 12.25΄.
  • Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Α΄ και Γ΄, που θα συμμετέχουν και στο απογευματινό πρόγραμμα του σχολείου, θα σχολούν σύμφωνα με το πρόγραμμα που αναγράφεται στη σχετική επιστολή για το ολοήμερο.

Επίσης, σας καλούμε την Τετάρτη, 21 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 6 το απόγευμα, σε συνάντηση στο χώρο του σχολείου. Στόχος είναι να ενημερωθείτε για τη λειτουργία του Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Σχολείου, τον κανονισμό λειτουργίας του σχολείου αλλά και να πληροφορηθείτε για τα θέματα που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία του προγράμματος. Επειδή το μέλλον και η αγωνία είναι τα παιδιά μας, περιμένουμε όλους και όλες, γονείς και κηδεμόνες, να βρίσκεστε κοντά μας.

Από το σχολείο