Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

του 45ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών

-----------------------------------------------

Αγαπητοί κηδεμόνες και αγαπημένα μας παιδιά,

Άλλη μία σχολική χρονιά έφθασε στο τέλος της. Ευχόμαστε μέσα από την καρδιά μας να μας βρήκε όλους καλύτερα από πέρυσι και σε κάθε περίπτωση να μας βρίσκει με την ελπίδα για το καλύτερο, που δεν θα πρέπει να σβήνει ποτέ ό,τι και να μας συμβαίνει, φωλιασμένη βαθιά στην καρδιά και το μυαλό μας.

Ο σύλλογός μας και γ? αυτή τη χρονιά ετοίμασε για τα παιδάκια μας, αλλά και για τους κηδεμόνες τους (να χαρούμε κι εμείς οι μεγάλοι λίγο) μία καταπληκτική εκδρομή. Η εκδρομή αυτή θα πραγματοποιηθεί στις 29 Μαΐου 2016 ημέρα Κυριακή. Θα πάμε σε μία από τις καλύτερες και πιο σύγχρονες κατασκηνώσεις της Αττικής μας, την πασίγνωστη ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ στον Κάλαμο Αττικής. Τα παιδιά θα απολαύσουν ατελείωτο παιχνίδι σε απόλυτα οργανωμένο από πλευράς αθλητικών εγκαταστάσεων χώρο, με άφθονο πράσινο και άριστες υποδομές. Επίσης θα απολαύσουμε το κολύμπι και για τους συνοδούς και για τα παιδιά στην ανοικτή πισίνα, με επιβάρυνση δύο (2,00) εύρο ανά άτομο. Θα υπάρχει παρουσία ναυαγοσώστη.Θα επισκεφθούμε τον αρχαιολογικό χώρο του Αμφιαράειου, με ελεύθερη είσοδο για τα παιδιά μας και τους ανέργους (με επίδειξη δελτίου ανεργίας).

Μην ξεχάσετε, τα παιδιά θα πρέπει να φορούν αθλητικά υποδήματα για ασφαλές παιχνίδι, να έχουν εάν θέλουν μαζί μπάλες, μαγιώ, αντηλιακό, καπέλο, πετσέτα κλπ. Κάθε παιδί θα πρέπει να το συνοδεύει οπωσδήποτε ενήλικος, που θα φέρει και την ευθύνη για την ασφάλεια του καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής τόσο στην κατασκήνωση, όσο και στο κολύμπι και στον αρχαιολογικό χώρο. Πρωί ? πρωί λοιπόν με κέφι και τραγούδι, θα συγκεντρωθούμε στον πεζόδρομο της οδού Βελβενδού 47 στις 07:30 π.μ. της 29.5.2016 και τα λεωφορεία μας θα ξεκινήσουν στις 08:00. Μην αργήσετε για να ξεκινήσουμε στην ώρα μας. Θα επιστρέψουμε περίπου στις 18:00 έως τις 19:00 μ.μ. της ίδιας ημερομηνίας. Θα επισκεφθούμε πρώτα το Αμφιαράειο για να θαυμάσουμε και να γνωρίσουμε την πολύτιμη πολιτιστική μας κληρονομιά και κατόπιν θα χαρούμε την κατασκήνωση, τα αθλήματα, το μπάνιο, το πικ-νικ σε καταπράσινες δροσερές γωνιές και θα χαρούμε πρωτίστως τη συντροφιά ο ένας του άλλου ως γονείς και ως παιδιά. Μπορούμε να κάνουμε και χρήση του εστιατορίου της κατασκήνωσης προαιρετικά με σουβλάκι, πατατούλες, μπύρα. Η τιμή του εισιτηρίου μας (συμμετοχή στην κατασκήνωση, χρήση των χώρων εκτός του εστιατορίου και της πισίνας, έξοδα μετάβασης ? επιστροφής) ανέρχεται σε εύρο οκτώ (8,00) κατ? άτομο!!! (σούπερ;) Δηλώστε τώρα τη συμμετοχή σας στα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου το αργότερο έως τις 24.5.2016. Αν βέβαια εκκρεμεί οφειλή μας για τη συνδρομή του Συλλόγου θα πρέπει να την εξοφλήσουμε, ως απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στην εκδρομή. Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι επειδή τα πούλμαν διαθέτουν συγκεκριμένο αριθμό θέσεων πρέπει να δηλωθεί εγκαίρως η συμμετοχή μας, διότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Αν ακυρωθεί η συμμετοχή μας δεν μπορούν να μας επιστραφούν τα χρήματα.