45o Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή  27Οκτωβρίου 2023 οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθούν στις αίθουσες διδασκαλίας χωρίς παρουσία γονέων και κηδεμόνων. Ώρα έναρξης της εκδήλωσης: 8:30π.μ., ώρα λήξης της εκδήλωσης: 9:40π.μ.. Αμέσως μετά οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν από το σχολείο συνοδεία γονέων/κηδεμόνων. Υπενθυμίζουμε πως τη συγκεκριμένη ημέρα δε θα λειτουργήσει η πρωινή ζώνη, καθώς και το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου.

Μόνο για τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ τάξης θα επιτραπεί η είσοδος στον χώρο του σχολείου, ώστε να παραστούν στην τελετή ορισμού σημαιοφόρων και παραστατών για το σχολικό έτος 2023-2024 στις 8:30 π.μ. Στη συνέχεια οι γονείς/κηδεμόνες αποχωρούν από το σχολείο και ξεκινούν οι εορταστικές εκδηλώσεις στα αντίστοιχα τμήματα.

Ο Δ/ντής του Σχολείου και ο Σύλλογος Διδασκόντων

ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ